• (+381) 031/ 863 644

• office@nptara.rs

Вести

Захваљујући повољној епидемилошкој ситуацији и уз поштовање препоручених мера 26. Септембра је одржан четврти Трибалион, најтежа трка у Србији. Трка под називом “Трибалион – Зов дивљине“ окупила је преко 700 такмичара  на Калуђерским барама у Националном парку Тара.

Старт трке је био организован по групама од 50 такмичара уз ношење маски које је обезбедио организатор. Пред такмичарима је био изазов да што брже пређу стазу савладавајући препреке попут прескакања преко зидова, ношења терета, пењања уз конопац, прелажења водених препрека, а могли су да бирају између две стазе различите дужине.

Најзахтевнију стазу „Трибалион Челенџ“, дугу 22 километара са 35 препрека, набрже је прешао Далибор Алексић, Вршачки трејл тим “Банатске лисице“ са временом 2 сата 8 минута и 52 секунде, док је у конкуренцији дама победила Маја Јовановић, СУ Здрав живот Ваљево, са резултатом 2 сата 41 минут и 5 секунди.

У трци „Трибалион Грин“ на стази у дугој 12 километара са 22 препреке победио је Саша Раденковић са Војне академије са временом 1 сат 7 минута и 31 секунда. Прво место у женској конкуренцији заузела је  Драгана Бабић, ДарМар, која је стазу савладала за 1 сат 20 минута и 33 секунде.

3. Планинарски клуб Тара, Бајина Башта

Директор трке Борис Томић истиче да је ово трећа година како се трка одржава и да је одзив такмичара све већи, али с обзиром на ситуацију ове године са корона вирусом био је велики изазов организовати трку.

„Ова трка је првобитно била планирана за 26. мај, али је померена за септембар због ситуације са епидемијом вируса Ковид-19. Захваљујући повољној епидемиолошкој ситуацији и уз поштовање превентивних мера успели смо да одржимо трку и окупиме преко 700 такмичара.“ Каже Томић и додаје „Стаза је захтевна и свако ко заврши трку је победник. Сваке године ће се мењати стаза, а чар трке јесте фактор изненађења. Учесници знају само километражу и висински успон, а не знају каква је стаза и где се налазе препреке и какве су. Тара је сама по себи посебна, природа је прелепа, брдовити терени, четинарске шуме на 1000 метара надморске висине и идеална је за одржавање оваквих  манифестација“.

Трку је организовао „No 1 Gym“ из Бајине Баште, уз подршку Национлног парк Тара, општине Бајина Башта, Туристичке организације „Тара-Дрина“, Бајина Башта, ВУ Тара, а спонзори трке су били „Sport Vision“, Панспорт, „Red Bull“, „City Car“, Укуси планине и Трговина Лазић.

Нова Трибалион авантура нас очекује у мају следеће године.