• (+381) 031/ 863 644

• office@nptara.rs

Вести

Захваљујући повољној епидемолошкој ситуацији и уз поштовање препоручених мера 8. маја је одржан пети Трибалион, најмасовнија трка са препрекама на простору бивше Југославије у Србији. Трка под називом “Трибалион – Осети слободу“ окупила је преко 1.700 такмичара на Калуђерским барама у Националном парку Тара.

Трке са препрекама су изузетно популарне у свету, као и у нашем окружењу као и у нашем окружењу, а број учесника је у сталној експанзији. То је доказала ова трка која је окупила рекордан број такмичара.

Старт трке је био организован по групама од 150 такмичара, а пред такмичарима је био изазов да што брже пређу стазу савладавајући препреке попут прескакања преко зидова, ношења терета, пењања уз конопац, прелажења водених препрека, а могли су да бирају између две стазе различите дужине.

Тежу стазу „Трибалион Челенџ“, дугу 23 километара са 33 препреке, најбрже је прешао Немања Лугић, са временом 2 сата 2 минута и 25 секунди, док је у конкуренцији дама победила Драгана Бабић, са резултатом 2 сата 47 минута и 58 секунди.

У трци „Трибалион Грин“ на стази у дугој 11 километара са 25 препрека победио је Алекса Петковић који је стазу прешао за 58 минута и 25 секунди. Прво место у женској конкуренцији заузела је  Ивана Петровић, која је стазу савладала за 1 сат 14 минута и 43 секунде.

2. Биља Цвијановић, Адидас Ранерс Београд, 1:15:38
  3. Мина Косановић, Магнет, 1:19:35

Тимови:

1. Војска Србије
  2. Бригада за специјалне операције
  3. Војна академија

Директор трке Борис Томић истиче да је ово пета година како се трка одржава и да је одзив такмичара драстично већи, а и с обзиром на општу ситуацију помало неочекиван.

„Захваљујући повољној епидемиолошкој ситуацији и уз поштовање превентивних мера успели смо да одржимо трку и окупимо преко 1.700 такмичара што је рекордан број на простору бивше Југославије.“ Каже Томић и додаје „Ово јесте такмичење, али за почетак је битно усудити се и победити самог себе. Стаза је захтевна и свако ко заврши трку је победник. Тара је сама по себи посебна, природа је прелепа, брдовити терени, четинарске шуме на 1000 метара надморске висине и идеална је за одржавање оваквих  манифестација, а следећи Трибалион је планиран у септембру на Митровцу“.

Трку је организовао „No 1 Gym“ из Бајине Баште, уз подршку Национлног парк Тара, општине Бајина Башта, Туристичке организације „Тара-Дрина“, Бајина Башта, ВУ Тара, а спонзори трке су били „Sport Vision“, Панспорт, „Red Bull“, Апатинска пивара, Укуси планине и Трговина Лазић.